لوگو اطلس چمن

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی
05
مرداد
1398
هر صاحبخانه ای دوست دارد طراحی و معماری خانه خود زیبا و چشم نواز باشد. با نصب چمن مصنوعی تزئینی در حیاط خانه، آن را سبز، تمیز و زیبا نگهدارید.

همه ما تا به حال نام چمن مصنوعی به گوشمان خورده و یا حتی آن را در برخی مکان ها دیده ایم. اما بیشتر مردم وقتی نام چمن مصنوعی به گوششان میخورد یاد زمین فوتبال می افتند. امروزه چمن مصنوعی به دلیل تنوع زیاد و استفاده از تکنولوژی های جدید کاربردهای فراوانی پیدا کرده. چمن های مصنوعی با ارتفاع نخ های کوتاه، متوسط و بلند برای کاربردهای تزئینی مختلفی تولید می گردند. برای لطیف تر و با دوام بودن چمن مصنوعی تزئینی آن را با موادی مانند پلی آمید، پلی اتیلن و پلی پروپیلن می سازند. الیاف مصنوعی به کار رفته در چمن مصنوعی تزئینی مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و قلیایی و حرارت مستقیم نور خورشید دارند. تولید آن با الیاف پلیمری به جای پلی استری سبب طول عمر بسیار بیشتر چمن های مصنوعی امروزی گشته که با توجه به موقعیت جغرافیایی و نحوه نگهداری در حدود 10 سال است. امروزه با استفاده از الیاف نازک تر و لطیف تر در تولید توانسته اند شباهت آن را به چمن طبیعی نزدیک تر کنند. چمن مصنوعی های تزئینی جدید واقعا طبیعی به نظر می رسند و هر کسی که نداند شما در حیاط منزلتان چمن مصنوعی حیاط نصب کرده اید از شما در مورد چگونگی نگهداری و سبز و تازه ماندن چمن هایتان سوال می کند.

کاربرد چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی را می توان به عنوان چمن مصنوعی بالکن و تراس منازل و هتل ها، چمن منوعی محیط کار، حیاط خانه، چمن مصنوعی دور استخر، آتلیه های عکاسی، دکور فروشگاه، چمن مصنوعی رستوران و فضای باز رستوران، روف گاردن، محوطه بازی کودکان و چمن مصنوعی مهد کودک به کار برد.

چمن مصنوعی برای مهدکودک

در مکان های بازی و نگهداری کودکان مانند مهدکودک، پارک کودک، زمین بازی کودکان در جهت حس شادابی بخشیدن به محیط و افزایش امنیت و سلامت کودکان از چمن مصنوعی تزئینی محوطه استفاده می گردد. با خرید چمن مصنوعی مهدکودک می توان آنجا را به محیط شاداب و امن برای بازی و یادگیری کودکان تبدیل کرد.

چمن مصنوعی تزئینی مهدکودک

چمن مصنوعی مدارس و دانشگاه ها

همیشه زنگ تفریح در مدارس برای ما یاد آور شور و نشاط فراوان ، بازی و تفریح بچه ها در محوطه مدرسه است. انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای مدرسه بسیار حساس است زیرا در هنگام زنگ تفریح یا در ورود و خروج از مدرسه 200 یا 300 نفر در مساحت 500 متری حیاط مدرسه بر روی چمن مصنوعی گام بر می دارند در حالی که برای چمن مصنوعی فوتبال نسبت بازیکنان و مساحت زمین تفاوت زیادی با مدارس دارد با این تفسیر می توان گفت فشاری که به چمن مصنوعی مدارس وارد می شود از فوتبال هم بیشتر است.

نصب چمن مصنوعی در ادارات و شرکت ها

بسیاری از مردم به دلایل مختلف با ادارات و شرکت ها سر و کار دارند. از این رو برای بالا بردن جذابیت اداره یا شرکت برای مراجعه کنندگان و همچنین بالا بردن روحیه کارکنان می توان از چمن مصنوعی در قسمت های مختلف شرکت یا ادارات استفاده کرد.

چمن مصنوعی برای رستوران ها و هتل ها

برای همه مردم غذا خوردن یا گذراندن ساعاتی در مکانی زیبا بسیار مهم است. از این رو رستوران ها و کافی شاپ ها برای ایجاد یک حس رویایی در وجود مهمانانشان و رقم زدن لحظاتی به یادماندنی می توانند از چمن مصنوعی تزئینی رستوران در قسمتهای مختلف محیط خود استفاده کنند.

چمن مصنوعی برای فروشگاه ها

یکی از اصول فروش اجناس در فروشگاه ها داشتن دیزاینی مناسب و جدید است. فروشگاه ها می توانند برای جذب مشتری و بهتر نشان دادن محصولات خود به بازدیدکنندگان از چمن مصنوعی در جلوی فروشگاه و ویترین و همچنین در داخل فروشگاه استفاده بکنند.

مزایای خرید و استفاده از چمن مصنوعی تزئینی چیست؟

به دلیل عدم نیاز آبیاری چمن مصنوعی تزئینی می توان آن را در روف گاردن ساختمان به کار برد و در کنار سبزی و طراوت در همه فصول سال، هزینه های مصرف آب را کاهش و از تماشای آن حس طراوت و شادابی را در تمام سال احساس کرد. سهولت در نگهداری با توجه به عدم رشد و عدم نیاز به اصلاح، ترمیم، کشت و تخم چمن باعث شده مردم تمایل بیشتری به نصب آن داشته باشند. چمن مصنوعی تزئینی دارای انواع بسیار و رنگ و اندازه های متنوعی می باشد. پس از خرید چمن مصنوعی به راحتی می توان با توجه به محل نصب آن مانند کنار استخر، روف گاردن، باغچه، داخل خانه و دفتر کار و همچنین میزان بودجه از میان چندین محصول مناسب ترین چمن مصنوعی را انتخاب کرد.

چمن مصنوعی تزئینی ویلا

چگونه چمن مصنوعی را نصب کنیم؟

یکی از بهترین روش های تزئین فضای خانه یا هر مکانی نصب چمن مصنوعی تزئینی است. اما نیاز به انجام کارهایی پیش از نصب دارد. انجام زیرسازی با دقت بالا و اصولی پیش از نصب به دلیل جلوگیری از هزینه های اضافی مرتبط با بازسازی و ترمیم و افزایش دوام چمن مصنوعی اهمیت بسیار بالایی دارد. پس از زیر سازی مناسب می توان رول ها را در محل نصب پهن کرد و با مشخص شدن الگو، کار برش را آغاز کرد. پس از برشکاری قواره های برش خورده را با دقت و احتیاط فراوان تا وسط بر می گردانیم و بکینگ و سطح قرار گیری چمن مصنوعی را چسب کاری می کنیم و با دقت و احتیاط فراوان چمن مصنوعی را در سر جایش فیکس کرده و سپس نیمه دیگر را بر می گردانیم و به همین ترتیب چسب کاری می کنیم. پس از اتمام چسب کاری مرحله پرداخت چمن مصنوعی را با برش لبه های اضافی آغاز می کنیم.

بهترین چمن مصنوعی تزئینی کدام است؟

چمن مصنوعی های تزئینی زیادی در بازار موجود است و نمی توان صراحتا گفت که کدام بهترین است. برای اینکه چمن مصنوعی تزئینی مناسبی بخرید می توانید چند پرسش از خودتان بکنید.