چمن مصنوعی دست دوم با قیمت ارزان

چمن مصنوعی دست دوم با قیمت ارزان

چمن مصنوعی دست دوم چیست؟

چمن مصنوعی دست دوم همان چمن مصنوعی می باشد که یکبار در جایی استفاده شده، و پس از اتمام کاربرد یا هر دلیل دیگری، جمع آوری شده است. چمن مصنوعی های دست دوم را هم مانند چمن مصنوعی نو در هر جایی می توان استفاده کرد. چمن مصنوعی دست دوم ممکن است کاملا سالم باشد، یا در قسمتهایی دچار کندگی و سابیدگی الیاف، پارگی یا سوراخ شدگی بکینگ یا سوختگی الیاف شده باشد. اما اگر می خواهید که حتما چمن مصنوعی کارکرده شما کاملا سالم به نظر برسد، بهتر است به فروشنده بگویید که قسمت های خراب آن را برش بزند و هنگام نصب از آنها استفاده نکند.

استفاده از چمن مصنوعی دست دوم کاری مقرون به صرفه است؟ ما در این مقاله شما را با معایب، دلایل استفاده و کاربرد های چمن مصنوعی دست دوم با قیمت ارزان آشنا می کنیم و همچنین نکات طلایی در خرید چمن مصنوعی دست دوم را بررسی میکنیم.

خرید چمن مصنوعی دست دوم با کیفیت در سراسر ایران برای ورزشگاه ها، باغ تالار، مهد کودک، مدرسه، محل کار، آتلیه های عکاسی و منزل با قیمت ارزان.

- اطلس چمن - واحد فروش

چمن مصنوعی دست دوم در چه مکانهایی کاربرد دارد؟

چمن مصنوعی دست دوم به عنوان چمن مصنوعی تزئینی در باغ آتلیه های عکاسی، باغ تالارها و همچنین به عنوان چمن مصنوعی ورزشی در زمین های ورزشی، زمین های پینت بال و ترمیم بخش های سابیده شده زمین های ورزشی کاربرد دارد.

دلایل استفاده از چمن مصنوعی دست دوم چیست؟

در دنیای امروز استفاده از چمن مصنوعی در بسیاری از مصارف از جمله تزئینی، ورزشگاهها، تالارها، مهد کودک، مدرسه و محل کار و به دلیل عدم نیاز به رسیدگی نسبت به چمن طبیعی بسیار حائز اهمیت بوده. اما در بعضی موارد چمن مصنوعی نسبت به کارایی که دارد به دلیل هزینه های بالا آنچنان مقرون به صرفه نبوده که در این مواقع توصیه می شود از چمن مصنوعی دست دوم با قیمت ارزان استفاده شود تا هم از ویژگی های چمن مصنوعی مانند ضربه پذیری آن بهره برد و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.آیا خرید چمن مصنوعی دست دوم به صرفه است؟ خرید چمن دست دوم ممکن است بعضی از مواقع به صرفه باشد در صورتی که کیفیت چمن مصنوعی بالا و ساییدگی چمن مصنوعی پایین باشد.

نکات طلایی در خرید چمن مصنوعی دست دوم

در خرید چمن مصنوعی دست دوم می بایست به نکات مهمی از جمله عدم سابیدگی، رنگ، عدم آثار سوختگی ، عدم پارگی و حالت چمن دقت نمود. در ادامه هر کدام از این موارد را با هم بررسی می کنیم.

عدم سابیدگی و له شدگی

در بعضی موارد مانند استفاده از چمن مصنوعی در ورزشگاهها و زمین های فوتبال امکان سابیده شدن در بعضی از نقاط چمن وجود دارد به سطح و ساختار چمن دقت کنید و ازعدم سابیده شدن و خارج شدن از حالت طبیعی اطمینان حاصل کنید.

رنگ چمن مصنوعی

در هنگام خرید چمن مصنوعی دست دوم آن را از لحاظ کدر شدگی و رنگ پریدگی به خوبی بررسی کنید.

عدم آثار سوختگی

بررسی سوختگی بر اثر استعمال دخانیات و استفاده از مواد شوینده اسیدی و سفید کننده ها و از این دست اتفاقات که به بافت چمن مصنوعی صدمه میزند.

عدم پارگی

داشتن کوچکترین پارگی در چمن مصنوعی به مرور زمان و در اثر استفاده بیشتر میشود و هم زیبایی آن را تحت تاثیر قرار میدهد که دیگر جذابیتی نخواهد داشت.

حالت طبیعی چمن مصنوعی

به نخ ها و الیاف چمن مصنوعی دقت که که در اثر استفاده نادرست دفرمه نشده باشد و حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشد و دارای ارتفاع و تراکم یکسانی باشند.

بیشتر بخوانید

معایب چمن مصنوعی دست دوم

اکثر چمن مصنوعی های دست دو از زمین های فوتبال و فوتسال جمع آوری می شوند که سالهای زیادی مورد استفاده بوده و به همین دلیل بسیار آلوده می باشند و ممکن است دارای موادی مانند شن، سیلیس و گرانول باشد. استفاده از این نوع چمن به خصوص در مهد کودک ها باعث حساسیت های پوستی در کودکان می شود. بهتر است بعد از تهیه چمن مصنوعی دست دوم آن را به خوبی تکانده و در کارواش با مواد شوینده غیر سفید کننده و غیر اسیدی مانند شامپو فرش شستشو داد که البته کار بسیار دشواری است.

کاربرد چمن مصنوعی دست دوم

قیمت چمن مصنوعی دست دوم

استفاده از چمن مصنوعی دست دوم به دلیل پایین بودن قیمت آن نسبت به چمن مصنوعی نو و با توجه به کاربری که خواهد داشت کاری مقرون به صرفه می باشد و البته عوامل بسیار مهمی وجود داری که بر قیمت چمن مصنوعی دست دوم تاثیر به سزایی دارد. در ادامه عواملی که تعیین کننده و کاهش دهنده قیمت چمن مصنوعی دست دوم می باشد را مورد بررسی قرار می دهیم.

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی دست دوم

چمن مصنوعی دست دوم همان چمن مصنوعی است که به دلایلی از جمله تغییر کاربری از سطح زمین جدا و جمع آوری شده و به فروش می رسد پس همه عواملی که در قیمت چمن مصنوعی تاثیر دارد در قیمت چمن مصنوعی دست دوم نیز موثر خواهد بود همچنین پارامتر های دیگری که ممکن است در چمن مصنوعی دست دوم به دلیل نوع کاربری که داشته مشاهده شود در کاهش قیمت چمن مصنوعی دست دوم می تواند موثر باشد. در درجه اول به سراغ  پارامترهایی می رویم که در ارزان شدن قیمت چمن مصنوعی موثر خواهد بود و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم و در درجه دوم پارامتر هایی که می تواند در چمن مصنوعی دست دوم وجود داشته باشد و بر کاهش قیمت چمن مصنوعی دست دوم موثر باشد را مورد بررسی قرار می دهیم.

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت چمن مصنوعی

همانطور که در بالا اشاره کردیم یک سری پارامتر و عوامل هستند که بر قیمت چمن مصنوعی و به طبع بر قیمت چمن مصنوعی دست دوم تاثیر می گذارد این عوامل عبارتند از:

کشور سازنده چمن مصنوعی

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار بر قیمت چمن مصنوعی  کشور سازنده و نحوه سفارش و ارسال آن از کشور مبدا است.

جنس چمن مصنوعی

پارامتر بعدی بعدی کیفیت چمن مصنوعی می باشد.جنس چمن مصنوعی معمولا از پلی پروپیلن، نایلون، پلی اتیلن، LSR، XTREME ساخته می شود که شرکت تولید کننده چمن مصنوعی مشخص می کند که از کدام مواد درساخت چمن مصنوعی استفاده شده. استفاده از هر کدام از این مواد تاثیر زیادی در قیمت چمن مصنوعی دارد.

ارتفاع چمن مصنوعی

عامل مهم بعدی که در قیمت چمن مصنوعی موثر است ارتفاع چمن می باشد. در بازار چمن هایی با ارتفاع مختلف وجود دارد و بسته به کاربری که خواهد داشت به فروش می رسد. طبیعتا چمن مصنوعی های با ارتفاع بلند تر قیمت بالاتری خواهند داشت.

 

ارتفاع چمن مصنوعی

تراکم چمن مصنوعی

تراکم چمن مصنوعی نیز یک عامل بسیار بسیار تاثیر گذار بر قیمت چمن مصنوعی است بطوری که هر چه تراکم چمن بالا باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد. لازم به ذکر است چمن هایی که تراکم بالا دارند کیفیت و طول عمر بیشتری را دارا هستند. تراکم بالا به مراتب تاثیر به سزایی در زیبا تر جلوه کردن چمن دارد.

 

تراکم چمن مصنوعی

وزن چمن مصنوعی

وزن چمن مصنوعی با توجه به جنس،تراکم،ارتفاع الیاف متغییر می باشد و رابطه مستقیمی با قیمت چمن مصنوعی دارد.هر چه تراکم و ارتفاع چمن بیشتر باشد و از جنس های مرغوب تری ساخته شده باشد وزن چمن بالاتر می رود و به طبع قیمت چمن مصنوعی دست دوم افزایش پیدا خواهد کرد.

شکل چمن مصنوعی

عامل تاثیر گذار بعدی بر قیمت چمن مصنوعی دست دوم شکل الیاف چمن مصنوعی است. که عموما C ، U و V شکل هستند.

متراژ محوطه

متراژ سطح مورد نظرو میزان چمن مصنوعی مصرفی عامل بعدی در تعیین قیمت چمن مصنوعی دست دوم است.

سطوح شیب دار

وجود تپه و سطوح شیب دار در سطح زمین می تواند عامل بسیار مهمی در مشخص کردن قیمت چمن مصنوعی دست دوم باشد. وجود سطح شیب دار و تپه باعث ایجاد کار اضافی و دشوار بر روی سطح می شود.

پرامتر های کاهش دهنده قیمت چمن مصنوعی دست دوم

همانطور که پیش تر گفتیم چمن مصنوعی دست دوم باقیمت ارزان با توجه به نوع کاربری که داشته ممکن است تحت تاثیرعوامل خارجی دچار آسیب دیدگی شود که همه این عوامل نیز تاثیر بسیار زیادی برکاهش قیمت چمن مصنوعی دست دوم خواهند داشت.این عوامل عبارتند از:

سابیدگی و له شدگی

در برخی موارد مثل استفاده از چمن مصنوعی در زمین فوتبال و ورزشگاه ها امکان سابیده شدن در نقاطی از چمن مصنوعی وجود دارد به سطح و ساختار چمن دقت کنید و ازعدم سابیده شدن و خارج شدن از حالت طبیعی اطمینان حاصل کنید. وجود سابیدگی و له شدگی تا حدی می تواند در ارزان بودن قیمت چمن مصنوعی دست دوم موثر باشد.

رنگ پریدگی و کدر شدگی

در هنگام خرید چمن مصنوعی دست دوم آن را از لحاظ کدر شدگی و رنگ پریدگی به خوبی بررسی کنید. گاهی اوقات در اثر استفاده نادرست و استفاده از سفید کننده ها برای لکه گیری چمن مصنوعی دچار رنگ پریدگی و کدر شدگی می شود که این موضوع نیز تاثیر خود را بر ارزان شدن قیمت چمن مصنوعی دست دوم دارد.

رنگ پریدگی چمن مصنوعی

نمونه کار های چمن مصنوعی دست دوم شرکت اطلس چمن

آثار سوختگی

بررسی سوختگی بر اثر استعمال دخانیات و استفاده از مواد شوینده اسیدی و سفید کننده ها و از این دست اتفاقات که به بافت چمن مصنوعی صدمه می زند.

 

سوختگی چمن مصنوعی

 پارگی چمن مصنوعی

داشتن کوچکترین پارگی در چمن مصنوعی دست دوم به مرور زمان و در اثر استفاده بیشتر می شود و هم زیبایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد که دیگر جذابیتی نخواهد داشت. بنابراین داشتن پارگی در چمن مصنوعی می تواند عمل کاهنده بعدی در قیمت چمن مصنوعی دست دوم باشد.

متراژ چمن مصنوعی

هر چه متراژ های چمن مصنوعی بیشتر باشد و یک تکه باشد بیشتر و راحت تر مورد استفاده قرار می گیردو بر عکس هر چه چمن مصنوعی دست دوم در ابعاد کوچک تر و تکه تکه باشد استفاده و نصب آن کار آسانی نبوده و بر زیبایی فضا تاثیر زیادی می گذارد . پس متراژ چمن مصنوعی دست دوم هر چه کمتر باشد قیمت چمن مصنوعی دست دوم نیز کاهش می یابد و ارزان تر خواهد بود.

بازه قیمت چمن مصنوعی دست دوم چقدر است

با توجه به موارد و عواملی که در بالا ذکر کردیم بازه قیمت چمن مصنوعی دست دوم برای هر متر مربع حدودا از 60 هزار تومان تا 100 هزار تومان متغییر می باشد.

چمن مصنوعی دست دوم را از کجا می توان تهیه کرد؟

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن اقدام به خرید چمن مصنوعی دست دوم  با قیمت ارزان کرده و اطلاعات لازم در این خصوص و قیمت چمن مصنوعی دست دوم را از کارشناسان ما کسب کنید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.