اطلس چمن

چمن مصنوعی دیواری

چمن مصنوعی دیواری
09
آذر
1399
چمن مصنوعی دیواری چیست؟ آیا امکان استفاده از چمن مصنوعی در سطوح عمودی وجود دارد؟ مزایای آن چیست ؟ برای پی بردن به پاسخ سوالات این چنینی با ما همراه باشید

آیا استفاده از چمن مصنوعی بر روی دیوار ممکن می باشد؟

اکثر افراد استفاده از چمن مصنوعی را به عنوان یک کفپوش ممکن می دانند. مانند نصب چمن مصنوعی بر روی زمین فوتبال، بازیگاه های کودک و مهد کودک ها، فضای سبز شهری، پارک ها،حیاط ، روف گاردن، باغچه، رستوران، کافه و ... . درست است ما استفاده از چمن مصنوعی را اکثر به شکل سنتی و به عنوان کفپوش دیده ایم اما می توان با داشتن کمی خلاقیت و طراحی های ابتکاری از چمن مصنوعی به عنوان دیوارپوش نیز استفاده کرد. استفاده از چمن مصنوعی و نصب آن بر روی دیوار نه تنها ممکن می باشد بلکه به عنوان بهترین متریال پلیمری برای نصب بر روی دیوار و سطوح عمودی می باشد.

استفاده از چمن مصنوعی بر روی دیوار زیبایی محیط پیرامون را به شدت افزایش داده و باعث کاهش استرس و فشار های روزمره می شود. چمن مصنوعی قابلیت نصب بر روی انواع دیوار ها به غیر از دیوار های گچی و کاهگلی را دارد و همچنین دیوارهای آجری و سنگی بهترین سطح برای نصب چمن مصنوعی می باشند.

دیوارپوش سبز

گرین وال چیست؟

طراحی و اجرای چمن مصنوعی بر روی دیوار و سطوح عمودی گرین وال نام دارد. دیوار سبز یا همان گرین وال در مکان هایی که شرایط به گونه ای است که امکان رشد و پرورش گیاه وجود ندارد بسیار پر کاربرد می باشد. برای اجرای گرین وال چمن مصنوعی رول در ابعاد متفاوت روی دیوار نصب می شود و باعث ایجاد یک نمای سبز رنگ و شاداب می شود.

گرین وال

مزایای استفاده از چمن مصنوعی به عنوان چمن دیواری

همانطور که پیش تر گفتیم استفاده از فضای سبز و گسترش آن در محیط به خصوص دیوار باعث ایجاد و القای حس نشاط و شادابی شده و استرس را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. حال این سوال پیش می آید که چرا بسیاری از کافه ها، رستوران ها و همچنین باغ تالار ها از چمن مصنوعی برای دیوار استفاده میکنند؟ یا بهتر بگوییم مزایای استفاده از چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی در ایجاد چمن دیواری چیست؟

چمن مصنوعی نیاز به نگهداری ندارد

همانطور که می دانید برای این که چمن طبیعی شاداب به نظر برسد نیاز به نگهداری و رسیدگی بسیار دارد اما نگهداری از چمن مصنوعی دیواری به شدت ساده تر از نگهداری از چمن طبیعی در سطوح عمودی و افقی می باشد. چمن های طبیعی با توجه به تغییرات آب و هوا در فصول مختلف نیاز به نگهداری های خاصی دارند و در فصل سرما و زمستان از شادابی و زیبایی چمن کاسته شده و رنگ آن به زردی خواهد رفت و به احتمال خیلی زیاد گیاه از بین خواهند رفت. همچنین سیستم آبیاری گیاهان دیواری بسیار پر هزینه بوده و برای اجرای سیستم آبیاری نیاز می باشد که از قبل اقداماتی در این خصوص انجام شود اما با این وجود امکان خشک شدن بخش هایی از چمن مصنوعی دیواری نیز وجود خواهد داشت. همچنین در فضاهای عمومی نگهداری از چمن طبیعی به مراتب مشکل تر و غیر ممکن می باشد. که همه این موارد باعث می شود هزینه و انرژی زیادی را صرف این موضوع کرد که برای کافه ها و تالارها دلسردی را به همراه می آورد. بنابراین چمن مصنوعی از لحاظ نگهداری گزینه بسیار مناسب تری می باشد.

چمن مصنوعی دیواری در کافه

عمر بالای چمن مصنوعی

عمر چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی بسیار بالاتر بوده به خصوص در صورت استفاده از چمن مصنوعی با برندهای معتبر و استاندارد بیش از 10 سال همچنان به کیفیت و زیبایی روز اول باقی می مانند. همچنین در طراحی خلاقانه و استفاده از آن به عنوان چمن دیواری عمل سایش و فرسایش وجود نخواهد داشت و مقدار عمر مفید چمن دیواری بالاتر نیز خواهد بود. جنس الیاف چمن مصنوعی از مواد پلیمری می باشد که در برابر اشعه فرا بنفش خورشید مقاوم بوده و سرمای زمستان و گرمای تابستان آسیبی به الیاف آن وارد نخواهد کرد بنابراین در تمام فصول سال شاداب و زیبا به نظر می رسد.  با بهره گیری از چمن مصنوعی به عنوان چمن دیواری فقط یک بار هزینه کرده و می توانید سال های زیادی از زیبایی، سرسبزی و دلنشینی آن لذت ببرید.

خرید چمن مصنوعی دیواری

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن برای خرید چمن مصنوعی بین دیواری اقدام کرده و اطلاعات لازم در این خصوص و قیمت چمن مصنوعی را از کارشناسان ما کسب کنید.