لوگو اطلس چمن

چمن مصنوعی رستوران، کافه و روف گاردن

چمن مصنوعی کافه
09
آذر
1398
در این مقاله با دلایل استفاده از چمن مصنوعی در رستوران ها، کافه ها و روف گاردن ها آشنا می شویم و همچنین ویژگی چمن مصنوعی مناسب این مکان ها را بررسی می کنیم.

استفاده از چمن مصنوعی در رستوران ها و کافه ها

از مکان های محبوب برای دورهمی ها و جشن های خانوادگی و دوستانه رستورانها و همچنین کافه ها می باشند. در سال های اخیر رستوران داران و کافه داران تمایل زیادی برای استفاده از چمن مصنوعی پیدا کردند و در فضاهای خارجی و داخلی رستوران از آن بهره می برند .

چمن مصنوعی رستوران

دلایل استفاده از چمن مصنوعی در رستورانها

از دلایل محبوبیت چمن مصنوعی در رستوران ها شباهت بصری چمن مصنوعی با چمن طبیعی می باشد و همچنین در رستورانها چمن مصنوعی تزئینی برای القا کردن حس سرسبزی، طراوت، نشاط و زیبایی به فضا به کار می رود. از این رو می تواند رستوران شما را متمایز کرده و باعث جذب مشتریان زیادی شود. یکی دیگر از دلایل استفاده از چمن مصنوعی در رستورانها مقاومت و طول عمر بالای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی می باشد. چمن مصنوعی در رستورانها به دلیل تردد بالایی که دارند بعد از مدتهای طولانی همچنان زیبا باقی می ماند. همچنین از مزایای چمن مصنوعی در رستورانها و کافه ها به عدم نیاز به نگهداری مداوم ، عدم نیاز به آب و کودهای شیمیایی، مقرون به صرفه بودن و قابلیت شستشو و پاک شوندگی آن میتوان اشاره کرد.

چه نوع چمن مصنوعی برای رستوران ها مناسب می باشد

چمن مصنوعی که در رستورانها و کافه ها استفاده میشود به دلیل تردد بالایی که در این مکانها وجود دارد باید دارای تراکم بالای الیاف باشند. چمن مصنوعی با تراکم کم در مکان های پر تردد بسیار سریع دچار کوبیدگی و سایش میشود که در دراز مدت باعث کم شدن طول عمر و از دست دادن زیبایی ظاهری چمن مصنوعی می شود و همچنین اگر از چمن مصنوعی در رستورانهای سرباز استفاده میشود، علاوه بر ویژگی تراکم بالا باید در برابر نور خورشید هم مقاومت داشته باشد و در برابر اشعه یو وی نور خورشید دچار رنگ پریدگی و ضعف الیاف نشود.

استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن ها

در زندگی آپارتمان نشینی امروز نیاز به یک فضای سر سبز و شاداب و صمیمی بسیار محسوس است. با ایجاد پشت بام ها به یک فضای دلنشین و سرسبز و تبدیل آن به روف گاردن یا بام سبز در پشت بام رستورانها و حتی منازل این نیاز را می توان بر طرف کرد. با استفاده از آلاچیق و گل های خوشرنگ می توان این فضا را طراحی نمود که صد البته چمن مصنوعی تکمیل کننده این محیط بوده و نقش مهمی در زیباتر جلوه کردن و دلنشین تر شدن این فضا دارد.

چمن مصنوعی روف گاردن

دلایل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

  • دارای قابلیت شستشو و نظافت
  • عدم شکستگی و یخ زدگی الیاف چمن به هنگام سرما و برف
  • نصب سریع و مقرون به صرفه
  • وزن مناسب و کم نسبت به چمن طبیعی
  • قابل استفاده و زیبا در تمام فصول سال
  • مقاوم در برابر ساییدگی و اشعه نور خورشید
  • عدم نیاز به آبیاری و نگهداری

ویژگی های چمن مصنوعی مناسب روف گاردن

  • وزن بالای نخ چمن مصنوعی که تاثیر مستقیمی بر کیفیت چمن مصنوعی دارد
  • مقاومت بالا در برابر اشعه های نور خورشید
  • تراکم بالا برای مقاومت در مکان هایی که تردد بالایی دارند

هدایت آب در روف گاردن برای اجرای چمن مصنوعی

هدایت آب در فضای روف گاردن ( بام سبز ) به دو روش صورت می گیرد

هدایت آب از طریق سطح کاذب

در این روش یک سطح نفوذپذیر به ضخامت ۳ الی ۱۰ سانتی‌متر برروی سطح پشت بام ایجاد می‌شود که آب از سطح چمن گذر کرده و سپس با عبور کردن از سطح کاذب نفوذپذیر به لایه ی ایزوگام رسیده و پس از آن از طریق شیب بندی سطح پشت بام به کف شور آب هدایت می شود. این روش به علت مزایایی که دارد از اصولی ترین روش های هدایت آب در اجرای چمن مصنوعی روف گاردن می باشد که از مزایای آن می توان به هدایت کامل آب و طول عمر چمن مصنوعی اشاره کرد. البته ناگفته نماند که این روش به علت بالا بردن هزینه های اجرایی کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

هدایت آب از طریق شیب بندی

تمامی بام ها دارای شیب ‌بندی مناسب برای هدایت آب به سمت کانال‌های خروجی هستند در این روش چمن مصنوعی بر روی سطح پشت بام اجرا می‌شود و آب بدون نفوذ به لایه‌ی زیرین، از طریق حرکت بر روی سطح چمن مصنوعی به سمت کانال‌های خروجی هدایت می‌شود. این روش به دلیل داشتن قیمت مناسب و کارایی بالا در اکثر پروژه ها برای هدایت آب در فضای روف گاردن ها مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید چمن مصنوعی رستوران، کافه و روف گاردن

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما میتوانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن برای خرید چمن مصنوعی رستوران، کافه و یا روف گاردن اقدام کرده و اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان ما کسب کنید.