اطلس چمن

چمن مصنوعی مهد کودک

چمن مصنوعی مهد کودک
09
آذر
1398
در این مقاله با لزوم استفاده از چمن مصنوعی در مهدهای کودک و ویژگی های چمن مصنوعی مهد کودک آشنا می شوید.

دلایل استفاده از چمن مصنوعی مهد کودک

انتخاب سطح مناسب برای زمین بازی مهد کودک کار ساده ای نیست. استفاده از چمن طبیعی به علت نگهداری و لزوم استفاده از آفت کش ها و کودهای مضر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. کودکان نسبت به آلرژن ها بسیار حساس هستند. گرده، بذر چمن، موهای ریز، حشرات و گرد و غبار و خاک و گل همه در چمن طبیعی یافت می شود که میتوانند در بعضی از کودکان واکنشهای آلرژیک وحشتناک ایجاد کنند. چمن های مصنوعی مخصوص مهد کودک بسیار سالم تر هستند زیرا ضد آلرژی است و هیچگونه گرده، بذر چمن و موی طبیعی ندارد و احتمال گزش کودکان در برابر حشرات را به میزان بسیار زیادی کاهش میدهد. استفاده از چمن مصنوعی مهد کودک در فضای باز مهد کودک ها به دلیل عدم انتقال آلودگیهای باکتریایی و میکروبها و همچنین ویژگی ضربه پذیری برای کودکان یک ضرورت است و البته باعث زیبایی، سرسبزی، ایجاد محیطی با نشاط، مفرح، ایمن و راحت برای کودکان میشود. که همه این عوامل موجب بالاتر رفتن حس پویایی، خلاقیت، تمرکز و رشد فکری و ذهنی کودکان میگردد. از این رو به کارگیری چمن مصنوعی در مهد کودک ها یک انتخاب شگفت انگیز می باشد.

مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی مهد کودک چیست؟

چمن مصنوعی مهد کودک حتما باید دو ویژگی ضربه پذیری و بهداشتی بودن را دارا باشد .

ضربه پذیری چمن مصنوعی مهد کودک

نکات طلایی در انتخاب چمن مصنوعی مهد کودک

انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای مهد کودک از لحاظ استاندارد بودن، مقاومت، جنس و لطافت بسیار حائز اهمیت است.

استاندارد بودن

در خرید چمن مصنوعی مهد کودک باید دقت شود که از چمن با الیاف استاندارد استفاده شود. الیاف بالای 10 سانتی متر دارای سرب هستند که برای مهد کودک ها مناسب نمی باشد.

مقاومت

کودکان علاقه بسیاری به کشیدن و کندن چمن دارند از این رو چمن مصنوعی مهد کودک باید دارای مقاومت بالا باشد و الیاف و بافت مستحکمی داشته باشد. چمن مصنوعی های با تراکم کم و غیر مستحکم به هیچ عنوان برای مهد کودک مناسب نمی باشند.

جنس

جنس چمن مصنوعی مهد کودک باید به گونه ای باشه که در اثر خورده شدن و جویدن تولید سم نکند و همچنین دچار رنگ پریدگی و خوردگی نشود تا فضای مهد کودک همچنان شاد و زیبا باقی بماند.

رنگ و لطافت

نرمی و لطافت چمن مصنوعی مهد کودک باید به گونه ای باشد که از آسیب فیزیکی به کودکان جلوگیری کند و همچنین می توان از رنگبندی شاد و زنده استفاده کرد.

چه نوع چمنی به عنوان چمن مصنوعی مهد کودک مناسب نمی باشد؟

چمن مصنوعی هایی که با مواد پر کننده ای مانند سیلیس و گرانول پر شده اند بهداشتی نبوده و باعث ایجاد آلرژی و حساسیت های پوستی در کودکان میشود که از این رو به هیچ عنوان مناسب فضای مهد کودک نمی باشد و همچنین از چمن مصنوعی های ارزان قیمت، چمن هایی با تراکم پایین و الیاف بلند نباید به عنوان چمن مصنوعی مهد کودک استفاده کرد.

بازی کردن کودکان در مهد کودک بر روی چمن مصنوعی

تمیز کردن چمن مصنوعی مهد کودک

  • با استفاده از یک دمنده سطح چمن را از ذرات بزرگ و برگ ها پاک کنید.
  • با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار را از بافت و الیاف چمن بیرون بکشید.
  • به کمک شلنگ آب و البته با فشار کم به صورت حرکات دایره وار سطح چمن را شستشو دهید.
  • با استفاده از فرچه پلاستیکی سطح چمن را شانه زده تا مرتب و شاداب تر به نظر برسد و از گره خوردن جلوگیری شود.
  • برای ضدعفونی کردن آن میتوانید مخلوط آب و سرکه را بر روی سطح چمن اسپری کنید.
  • برای پاک کردن لکه مواد خوراکی میتوانید یک قاشق پودر لباسشویی را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک دستمال آغشته به مخلوط به آرامی بر روی لکه ماساژ دهید تا آثار لکه از بین برود. سپس توسط آب آن ناحیه را به خوبی شستشو دهید.
  • توجه داشته باشید هرگز از مواد اسیدی قوی و سفیده کننده ها برای شستشوی چمن مصنوعی استفاده نکنید.

چمن مصنوعی مهد کودک را از کجا می توان تهیه کرد؟

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما میتوانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن اقدام به خرید چمن مصنوعی مهد کودک کرده و اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان ما کسب کنید.

چکیده:

یکی از کاربرد های چمن مصنوعی تزئینی به عنوان چمن مصنوعی مهد کودک می باشد. بچه هایی که کودکی شادی را سپری می کنند بزرگسالی موفق تری را تجربه خواهند کرد. محیط بازی شاداب و سر زنده و صد البته ایمن از دلایل شادی بچه ها در مهد کودک است. چمن مصنوعی مناسب ترین و این ترین کفپوش برای مهد کودک محسوب می شود. از مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی مهد کودک می توان به بهداشتی بودن و ضربه پذیری آن اشاره کرد. برای نظافت چمن مصنوعی مهد کودک کافی است از جارو برقی و شلنگ آب کمک بگیرید. چمن مصنوعی های فوتبالی و چمن مصنوعی هایی که داخل آن از مواد پر کننده مانند سیلیس و گرانول استفاده شده به هیچ عنوان مناسب مهد کودک نمی باشند، چرا که سبب بروز آلرژی در کودکان خواهد شد. برای خرید و نصب چمن مصنوعی مهد کودک و دریافت مشاوره لازم در این خصوص با کارشناسان شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن گستر تماس حاصل نمایید.

آشنایی با چمن مصنوعی مهد کودک

چمن مصنوعی شادی کودکان

موفقیت

چمن مصنوعی شاداب

چمن مصنوعی ایمن

ویژگی چمن مصنوعی

نظافت چمن مصنوعی مهد کودک

چمن مصنوعی مهد کودک نا مناسب

سایت چمن مصنوعی