بام سبز با چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام: خرید و لیست قیمت انواع چمن مصنوعی برای روف گاردن

245000 تومان
335000 تومان

چمن مصنوعی روف گاردن

بام سبز یا روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا بام سبز به پشت بام هایی گفته می شود که در آن توسط گیاهان طبیعی و مصنوعی و سطح چمن کاری شده با چمن مصنوعی و یا چمن طبیعی فضایی سر سبز و دنج ایجاد شده باشد. داشتن یک روف گاردن زیبا مستلزم رعایت یکسری قواعد و اصول می باشد. در صورت رعایت نکردن این قواعد ممکن است دچار خسارت مالی و پرداخت هزینه های سنگین شوید. یکی از این اصول داشتن زیر سازی و بستر سازی مناسب سطح پشت بام می باشد. برای طراحی و اجرای روف گاردن و بام سبز در پشت بام می بایست شیب مناسبی در سطح اجرا کرد تا آب جاری شده در اثر شستشو و یا بارش برف و باران به سمت محل خروجی آب هدایت شود تا سبب انباشت آب و ایجاد خسارت به طبقه زیرین نشود. مورد بعدی که در ساخت روف گاردن می باست در نظر گرفت داشتن فضای دلباز با مساحت مناسب می باشد. کولر های اکثر ساختمان ها در پشت بام تعبیه شده. برای ایجاد روف گاردن بهتر است کولر ها پراکنده نباشند و در یک سمت پشت بام تعبیه شوند تا مساحت بیشتری برای روف گاردن داشته باشیم. می توان قسمت کولر های پشت بام را توسط پارتیشن و فنس چمن مصنوعی از فضای بام سبز و روف گاردن جدا نمود. و اخرین مورد که مهمترین مورد محسوب می شود استحکام ساختمان در برابر وزن روف گاردن می باشد. در اکثر روف گاردن ها از آب نما، آلاچیق، چمن طبیعی و یا چمن مصنوعی، انواع درختان و گیاهان و  مبلمان استفاده می شود. بنابراین پیش از اجرای روف گاردن می بایست استحکام بنا در برابر وزن بالا را در نظر گرفت و اقدام به مقاوم سازی نمود.

چمن مصنوعی بین ستگی در روف گاردن

دلایل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

اکثر افراد و طراحان برای اجرای کفپوش روف گاردن و بام سبز در پشت بام به سراغ چمن مصنوعی روف گاردن می روند. چمن مصنوعی بام سبز و روف گادن به دلیل مزایی فوق العاده ای که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته.

مزیای چمن مصنوعی روف گاردن عبارتند از:

زیبا و سرسبز

بی شک چمن مصنوعی روف گاردن یکی از زیبا ترین متریال ها جهت استفاده به عنوان کفپوش برای ایجاد بام سبز در پشت بام می باشد. چمن مصنوعی پشت بام از هر کفپوش دیگری زیبا و دلنشین تر بوده و حس بودن در طبیعت را القا می کند. چه چیزی بهتر از این که در منزل باشید اما احساس حضور داشتن در طبیعت و باغ سر سبز را داشته باشید.

دارای قابلیت شستشو و نظافت

چمن مصنوعی پشت بام به راحت ی نظافت شده و قابلیت شستشو دارد بدون این که نگران تجمع آب در سطح آن باشید. در لایه زیرین چمن مصنوعی روف گاردن منافذی جهت خروج آب و زهکشی تعبیه شده تا از انباشت آب جلوگیری شود. با شیب بندی و بستر سازی مناسب پشت بام می توان از خروج و عدم انباشت آب در زیر چمن مصنوعی اطمینان حاصل کرد.

عدم شکستگی و یخ زدگی الیاف چمن به هنگام سرما و برف

چمن مصنوعی روف گاردن مقاوم به سرما و کاهش دما بوده و در اثر بارش برف و سرما دچار یخ زدگی و شکستگی نخواهد شد.

نصب سریع و آسان

اجرای چمن مصنوعی روف گاردن نیاز به کاشت بذر و صرف وقت جهت رشد نداشته و درکوتاهترین زمان ممکن نصب خواهد شد.

وزن مناسب و کم نسبت به چمن طبیعی

چمن مصنوعی روف گاردن به دلیل عدم وجود آب و خاک نسبت به چمن طبیعی از وزن پایین تری برخوردار می باشد.

قابل استفاده و زیبا در تمام فصول سال

چمن مصنوعی روف گاردن در تمام فصول سال پشت بام شما را سر سبز جلوه داده و دچار خزان نخواهد شد.

مقاوم در برابر ساییدگی و اشعه نور خورشید

الیاف چمن مصنوعی روف گاردن مقاوم به اشعه ماورا بنفش خورشید بوده و در اثر تابش نور خورشید دچار رنگ پریدگی و پوسیدگی نخواهد شد. همچنین الیاف چمن مصنوعی پشت بام در اثر تردد دچار ساییدگی نخواهد شد.

عدم نیاز به آبیاری و نگهداری و مقرون به صرفه

چمن مصنوعی روف گاردن بر خلاف چمن طبیعی نیاز به نگهداری و مراقبت هایی از قبیل کود دهی، سم پاشی، آبیاری، چمن زنی و ... نخواهد داشت و از این رو بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

عایق دما

چمن مصنوعی روف گاردن سطح پشت بام و سقف را در برابر دمای هوا چه در گرما تابستان و در سرمای زمستان عایق کرده و سبب عدم تبادل دما خواهد شد.

محافظت از سقف

یکی از مزایای برجسته چمن مصنوعی روف گاردن محافظت از سقف می باشد. چمن مصنوعی روف گاردن از سقف منزل در برابر نور خورشید، آب باران و و .. محافظت می کند.

چمن مصنوعی در پشت بام

ویژگی های چمن مصنوعی مناسب روف گاردن

چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام به دلیل این که در معرض تردد بالا می باشد می بایست از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و دارای ویزگی هایی باشد تا آن را مناسب استفاده در پشت بام کند و در اثر تردد بالا همچنان زیبایی و شکل اولیه خود را حفظ نماید. به خصوص درروف گاردن های رستوران ها و هتل ها که میزان تردد در آنها به مراتب بالا تر می باشد.

ویژگی های چمن مصنوعی مناسب روف گاردن عباتند از:

دیتکس الیاف

هر چه میزان وزن و ضخامت الیاف و یا همان دیتکس چمن مصنوعی روف گاردن بیشتر باشد میزان کیفیت و مقاومت نیز افزایش خواهد یافت.

ضد UV

ضد UV بودن و مقاومت بالا چمن مصنوعی روف گاردن در برابر اشعه فرا بنفش نور خورشید سبب می شود تا تا چمن مصنوعی در پشت بام دچار رنگ پریدگی و پوسیدگی نشود.

تراکم بالا

هر چه میزان تراکم چمن مصنوعی روف گاردن در پشت بام بیشتر باشد کمتر دچار کوبیدگی و خواب الیاف خواهد شد. تراکم بالای چمن مصنوعی بام سبز و روف گاردن در پشت بام از مهمترین وِیژگی هایی است که می بایست در هنگام خرید چمن مصنوعی روف گاردن مورد توجه قرار داد.

ارتفاع الیاف

برای داشتن یک بام سبز طبیعی و زیبا باید از چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام با ارتفاع الیاف مناسب استفاده کرد. چمن مصنوعی هایی که دارای ارتفاع الیاف 15 تا 35 میلیمتر هستند برای استفاده در روف گاردن و پشت بام مناسب تر می باشند. به این نکته توجه داشته باشید که هر چه میزان ارتفاع چمن مصنوعی روف گاردن بیشتر باشد چمن مصنوعی پشت بام چهره طبیعی تر و زیبا تری را خواهد داشت.

شکل سطح مقطع الیاف

در هنگام خرید چمن مصنوعی روف گاردن توجه داشت باشید چمن هایی که سطح مقطع آنها C شکل و V شکل هستند مقاومت و برگشت پذیری بهتری در برابر فشار دارند و کمتر دچار کوبیدگی و خواب الیاف خواهند شد.

محصولات مناسب برای روف گاردن
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید

هدایت آب در روف گاردن برای اجرای چمن مصنوعی

هدایت آب در روف گاردن به چه صورت است؟

هدایت آب در فضای روف گاردن ( بام سبز ) به دو روش صورت می گیرد: هدایت از طریق سطح کاذب و هدایت آب از طریق شیب بندی

هدایت آب از طریق سطح کاذب

در این روش یک سطح نفوذ پذیر به ضخامت ۳ الی ۱۰ سانتی‌متر برروی سطح پشت بام ایجاد می‌شود که آب از سطح چمن گذر کرده و سپس با عبور کردن از سطح کاذب نفوذ پذیر به لایه ی ایزوگام رسیده و پس از آن از طریق شیب بندی سطح پشت بام به کف شور آب هدایت می شود. این روش به علت مزایایی که دارد از اصولی ترین روش های هدایت آب در اجرای چمن مصنوعی روف گاردن می باشد که از مزایای آن می توان به هدایت کامل آب و طول عمر چمن مصنوعی اشاره کرد. البته ناگفته نماند که این روش به علت بالا بردن هزینه های اجرایی کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

هدایت آب از طریق شیب بندی

تمامی بام ها دارای شیب ‌بندی مناسب برای هدایت آب به سمت کانال‌های خروجی هستند در این روش چمن مصنوعی بر روی سطح پشت بام اجرا می‌شود و آب بدون نفوذ به لایه‌ی زیرین، از طریق حرکت بر روی سطح چمن مصنوعی به سمت کانال‌های خروجی هدایت می‌شود. این روش به دلیل داشتن قیمت مناسب و کارایی بالا در اکثر پروژه ها برای هدایت آب در فضای روف گاردن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب چمن مصنوعی روف گاردن بر روی ایزوگام

یکی از سوالات و دغدغه افرادی که قصد دارند از چمن مصنوعی روف گاردن در پشت بام استفاده کنند این است که آیا امکان نصب چمن مصنوعی روف گاردن بر روی ایزوگام وجود دارد؟

بله امکان نصب چمن مصنوعی بر روی ایزوگام ممکن می باشد و نه تنها هیچ مشکلی نداشته و بلکه چمن مصنوعی روف گاردن از ایزوگام نیز محافظت کرده و از آسیب دیدگی آن جلوگیری خواهد کرد. البته هدایت آب و شیب بندی را حتما می بایست رعایت کرد.

چمن مصنوعی روف گاردن در پشت بام
نمونه کار چمن مصنوعی روف گاردن شرکت اطلس چمن

انواع مدل های اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن و پشت بام

برای داشتن یک روف گاردن زیبا و منحصر به فرد ایده های نو و جالبی را می توان طراحی و پیاده سازی کرد. در ادامه برخی از این طرح ها را به شما معرفی میکنیم

استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن برای مفروش کردن پشت بام

ساده ترین کاری که می توان انجام داد تا یک روف گاردن و بام سبز در منزل ایجاد کردن این است که تمام یا قسمتی از سطح پشت بام را توسط چمن مصنوعی روف گاردن مفروش کرد تا محل مناسبی برای استراحت و چیدن مبلمان و و میز و صندلی باشد.

چمن مصنوعی در پشت بام

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک در پشت بام

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک در پشت بام نه تنها سبب ایجاد فضایی سرسبز و چشم نواز می شود بلکه میزان استفاده از چمن مصنوعی به حداقل خواهد رسید و در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد

چمن مصنوعی بین سنگی در روف گاردن

چمن مصنوعی نواری در روف گاردن

شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی نواری حاشیه پشت بام و اطراف دیوار و یا قسمتی از پشت بام را تزئین کرده و روف گاردن مد نظر خود را اجرا کنید.

فنس چمنی در روف گاردن

با استفاده از فنس چمنی در روف گاردن و پشت بام ایده های بسیار جالبی را برای داشتن یک بام سبز زیبا می توان اجرا کرد. از فنس چمنی در روف گاردن می توان برا محفوظ نمودن دیوار روف گاردن و یا جداسازی قسمت کولرها ی پشت بام از روف گاردن استفاده نمود.

فنس چمنی در روف گاردن

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام چقدر است؟ قیمت چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام نسبت به هر نوع کفپوش دیگری چون چمن طبیعی ، ترموود و یا ... برای شما ارزان تر خواهد بود . چرا که با یک بار هزینه کردن به مدت 10 تا 12 سال از وجود آن بهره خواهید برد بدون آن که نیاز به مراقبت های خاص و هزینه بر باشد. قیمت چمن مصنوعی روف گاردن با توجه به ویژگی های چمن مصنوعی  انتخابی شما تعیین خواهد شد. چرا که چمن مصنوعی های مختلف دارای ویژگی های متفاوتی چون ارتفاع الیاف، وزن الیاف، کشور سازنده، برند، متراژ، تراکم و ... بوده. برای مثال هر چه میزان ارتفاع الیاف چمن مصنوعی روف گاردن بیشتر باشد به دلیل افزایش میزان الیاف قیمت آن بالا تر خواهد بود. برای اطلاع دقیق می توانید از طریق صفحه قیمت چمن مصنوعی با محاسبه آنلاین از میزان قیمت چمن مصنوعی روف گاردن مطلع شوید.

چمن مصنوعی روف گاردن و ترموود

خرید چمن مصنوعی روف گاردن

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای بیش از 20 سال سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی ورزش و تزئینی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن برای خرید چمن مصنوعی روف گاردن اقدام کرده و اطلاعات لازم و همچنین مشاوره رایگان در این خصوص را از کارشناسان ما کسب کنید.

 

مطالب پیشنهادی

نظرات

ستاره

ترکیب چمن مصنوعی و ترمو وود برای روف گاردن عااالی میشه.

چ, 09/09/1401 - 20:57
آیدا

برای ما آپارتمان نشین ها که از طبیعت به دوریم خیلی گزینه خوبیه

س, 09/22/1401 - 11:22
نگار

ضدuv...چه جالب. برام سوال بود اتفاقا که چمن مصنوعی ها که مدام در معرض تابش آفتاب هستند چطور باید محافظت بشن.

س, 09/22/1401 - 11:25
farhad

من از شما خرید کردم قبلا...انصافا کارتون حرف ندارد.

س, 09/22/1401 - 11:29
افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.