اطلس چمن

چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ
10
دى
1398
در دنیای امروز استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ بسیار پر کاربرده شده. در این مقاله با استفاده، ویژگی، مزیت و اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ آشنا می شویم.

استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

امروزه استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ بسیار پر کاربرد شده و برای طراحی کف و فضاهای پیاده رو، حیاط، ویلا، روف گاردن و ورودی مکان های مسکونی توسط سنگ و موزاییک طرح های متفاوتی اجرا شده و با استفاده از چمن مصنوعی فضای خالی بین موزاییک و سنگ را پر کرده و زیبایی خاص و چشمگیری ایجاد می کند که چشم هر ببیننده ای را به خود جلب میکند و باعث سرسبزی و زیبایی فضا با کمترین هزینه در تمام طول سال می شود.

چمن مصنوعی بین موزاییک

ویژگی چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

  • بکینگ مقاوم جهت جلوگیری از سست شدن الیاف
  • دیتکس بالا جهت مقاومت در برابر فرسایش
  • ارتفاع بلند الیاف(25  تا 35 میلیمتر) برای زیباتر جلوه کردن بین موزاییک و سنگ
  • تراکم بالا جهت الودگی کمتر
  • شکل سطح مقطع ساده جهت جلوگیری از رسوب آلاینده های فیزیکی

چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

مزیت استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ نسبت به چمن طبیعی

استفاده از کفپوش زیبا برای فضاهای مختلف دغدغه بسیاری از افراد می باشد با ایجاد شیار و فضای خالی بین موزاییک و سنگ می توان ایده نوآورانه ای را برای زیبایی فضا اجرا کرد که از در این فضا هم میتوان از چمن مصنوعی تزئینی و یا حتی چمن طبیعی استفاده کرد اما استفاده از چمن طبیعی با معایب خاصی همراه است.

استفاده از چمن طبیعی اگرچه باعث زیبایی فضای بین سنگ و موزاییک می شود اما نگهداری و آبیاری مداوم آن با چالش های جدی و صرف هزینه های بالایی رو به رو است اما در مورد استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ دیگر موضوع نگهداری و آبیاری مطرح نیست .

از دیگر مزیت استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ مقاومت بالای چمن مصنوعی است در صورتی که وزن موزاییک و سنگ برای ریشه چمن و وزن افراد و وسایل نقلیه برای سطح چمن باعث ایجاد آسیب های جدی و تخریب بافت زنده گیاه شده و در طولانی مدن منجر به از بین رفتن چمن می گردد.

نوسانات آب و هوایی در استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ محدودیتی ایجاد نمی کند در صورتی که آفتاب سوزان، سرما شدید و یخبندان، بارش کم و یا بیش از حد ،نبود آب و کود های شیمیایی منجر به زرد شدن و از بین رفتن چمن طبیعی می شود که باید چمن مرده به صورت کامل حذف شود و دوباره کاشت بذر انجام شود که این شرایط و نگهداری دوباره متحمل هزینه است در صورتی که با استفاده از چمن مصنوعی و با صرف هزینه بسیار کمتری می توان فضای مورد نظر را تا سالهای سال  و در هر شرایطی سر سبز، شاداب و با طراوت نگهداشت.

چمن مصنوعی بین سنگ

نصب و اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

در مرحله اول اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ باید بین موزاییک ها فضایی با عرض 4 تا 6 سانتی متر ایجاد کرد. سپس با استفاده از سیمان فضای بین موزاییک ها را هم سطح کرده تا باعث عدم ایجاد پستی و بلندی در سطح چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ شود.

عمق استاندارد شیارهای بین موزاییک حدود 1 سانتی متر می باشد. وقتی عمق این شیار بیشتر از 1 سانتی متر باشد باعث از بین رفتن لایه زیرین چمن شده و از طرفی چمن در شیار فرو می رود و دید خوبی پیدا نمی کند و اگر عمق این شیار کم باشد باعث بیرون زدگی بیش از حد الیاف چمن مصنوعی می شود .

مرحله بعد برش زدن چمن مصنوعی می باشد. اگر برش زدن با دقت انجام شده باشد با با طول و عرض شیار بین موزاییک ها هم اندازه باشد نصب راحت تری خواهد داشت اما در صورتی که عرض چمن مصنوعی بیشتر از عرض شیار باشد باعث می شود چمن مصنوعی بین شیار خم شود و دچار آسیب دیدگی شود.

و در مرحله آخر برش های چمن مصنوعی را باید توسط چسب های پلی اورتان که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند در بین شیار موزاییک و یا سنگ ها تثبیت کرد.

چمن مصنوعی بین کاشی و سنگ

خرید چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن برای خرید چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ اقدام کرده و اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان ما کسب کنید.همچنین می توانید در وب سایت اطلس چمن قیمت چمن مصنوعی های قابل استفاده بین موزاییک و سنگ را مشاهده کنید. تمامی قیمت های درج شده در این وب سایت به روز می باشد.